image
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque. Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusa.
جستجو
 

وبلاگ

گوناگونی آجر ها بر اساس کاربرد و ظاهر

گوناگونی آجر ها بر اساس کاربرد و ظاهر

گوناگونی آجر ها

می خواهیم شما را با گوناگونی آجر ها از نظر کاربردی و ظاهری آشنا سازیم. می دانید که آجر ها از قدیم تا به امروز در مصارف گوناگونی به کار رفته است. تنوع و مقرون به صرفه بودن آجرها، معماران و ساختمان سازان را بر آن داشته تا از آجرها برای ساخت خانه ها، دیوار چینی ها، نما سازی ها، کوره ها و غیره استفاده کنند. آجرها در قدیم بسیار پر طرفدار بودند و امروزه به خاطر تنوع و کاربرد های گوناگون آن ها باز هم مورد توجه می باشد. در این مطلب قصد داریم به تنوع آجر ها بر اساس کاربرد و ظاهر آن ها بپردازیم. با ما همراه باشید.

گوناگونی آجرها بر اساس کاربرد آن ها

آجر نما

بعضی از آجرها روی تزئین و زیبایی نمای ساختمان ها بسیار موثر می باشند. از این آجرها بدون این که به اندود کاری نیازی باشد در تزئین نمای ساختمان استفاده می کنند. آجر نما ها را می توان هم دستی تولید کرد و هم توسط ماشین آن ها را تولید نمود.

آجر های معمولی

آجر معمولی همان طور هم که از اسمش بر می آید در کارهای معمولی ساختن ساختمان ها از آن استفاده می کنند. این آجر ها را به دو روش ماشینی یا دستی تولید می کنند.

آجر های مهندسی

آجرهای مهندسی را به وسیله ماشین تولید می کنند. این آجر ها از تراکم بالایی برخوردار هستند در نتیجه، مقاومت زیادی از خود نشان می دهند. ظاهرآجرهای مهندسی نیمه شفاف است. این نوع آجرها در ساخت ساختمان هایی که متحمل بار زیادی هستند استفاده می گردد.

 

گوناگونی آجرها بر اساس کاربرد آن ها

گوناگونی آجرها بر اساس کاربرد آن ها

گوناگونی آجر بر اساس ظاهر آن ها

آجر های متخلخل

بیشتر از ۲۰ درصد حجم آجر های متخلخل را منافذ تشکیل می دهند. این مدل آجر ها با روشی به نام روش پرس تولید می شوند.

آجر های توپر

حجم  سوراخ های آجرهای توپر از ۲۵ درصد حجم همه ی آن آجر بیشتر نمی باشد. این آجرها در دیوار های باربر کاربرد فراوانی دارند و از آن ها در ساخت دیوارهای باربر بهره می برند.

آجر های توخالی

درحجم سوراخ های رد شده از این آجر از ۲۵ درصد حجم کل آجر توخالی بیشتر می باشد و در آجر های توخالی ابعاد سوراخ ها متفاوت است.

آجر های سوراخ دار

در آجرهای سوراخ دار حجم سوراخ های موجود در این آجر ها از ۲۵ درصد حجم کل آجر بیشتر می باشد.

قیمت آجر

همان گونه که ذکر کردیم آجر ها در تولید بسیار گئناگئن و متنوع هستند و این گوناگونی را می توان در بازار مشاهده کرد. این مصالح ساختمانی کارآمد با در نظر گرفتن مواد اولیه آن و همچنی کارایی و کاربرد خود با قیمت های متفاوتی به بازار عرضه می شود.

خرید آجر از شرکت آجر ساحل یک اصفهان

همان گونه که قبلا ذکر کردیم آجر از قدیم الایام همیشه مورد توجه ساختمان ساز ها و معماران باستانی ایرانی قرار گرفته است. از آجر ها در دیوار چینی ها، آجر نما ها، نمای داخلی ساختمان، کوره ها و غیره استفاده می کنند. به دلیل تن.ع زیاد و همچنین مقرون به صرفه بودن آن ها نسبت به مصالح دیگر مانند سنگ ها، معماران و ساختمان ساز ها برای ساخت بناهای خود، دیوار چینی ها و علی الخصوص نمای خارجی ساختمان ها از آجر ها بهره می برند. اگر کمی در فضای شهری امروز دقت کنیم متوجه می شویم که بیشتر ساختمان های مخصوصا ساختمان های مدرن از آجرنما ها بهره برده اند. آجر ها می توانند نمای یک ساختمان را در فضای شهری و در بین دیگر ساختمان ها منحصر به فرد سازند. به دلیل اینکه نمای یک ساختمان در ظاهر فضای شهری و بافت فرهنگی آن بسیار موثر می باشد و همچنین هویت ساختمان و مالک آن را نشان می دهد، بسیاری از ساختمان ساز ها به نمای خارجی ساختمان توجه ویژه ای می کنند. از این رو شرکت آجر ساحل یک در شهر اصفهان در حوزه تولید آجر مشغول به فعالیت می باشد و آجر های با کیفیت و مرغوبی را با قیمتی مناسب به بازار عرضه می کند. از جمله آجر هایی که در این شرکت تولید می شوند می توان به آجر ۵/۵ ممتاز، آجر قزاقی ، آجر نسوز و غیره اشاره نمود. شرکت آجر ساحل یک اصفهان آماده خدمت گذاری به متقاضیان آجر و مشتریان گرامی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر از انواع آجر های تولید شده توسط آجر ساحل و قیمت آن ها با شماره تماس درج شده در وب سایت تماس حاصل فرمایید.

از دیگر خدمات این مجموعه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نظر خود را ثبت کنید

83 + = 86