image
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque. Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusa.
جستجو
 

وبلاگ

مدل های گوناگون چیدمان آجر

مدل های گوناگون چیدمان آجر

روش های چیدمان آجر

قبل از اینکه درباره مدل گرفتن آجر با شما صحبت کنیم، بهتر است مدل های گوناگون چیدمان آجر، مدل برداشتن، قرار دادن و حمل آن را هم بدانید. بهتر است آجر را با دستان خیس نگیرید زیرا باعث آسیب به آجر می شود.

 کفپوش سه بعدی

همه آجرچینی‌ها باید ارتباط داشته باشند، یعنی هر آجری توسط آجرهای رج بالا و پایین باید به هم قفل شوند و  همدیگر را پوشش بدهند. دیوار هایی که با این مدل انجام می شوند از استحکام بالا تری نسبت به دیوارهای دیگر برخوردار هستند. دیوارهایی به شکل بند روی بند هستند در واقع پیوندی ندارند. در این صورت بار فقط توسط قسمتی از دیوار تحمل می شود. در روش بنای صحیح دیوار باید وزن و بار وارده از هر آجر به آجرهای زیرن انتقال یابد. و فشار بار در همه جای دیوار پحش شود.

آجرچینی

به دیوارهایی می گویند که به قطر ۳۰،۲۲،۱۰/۵ سانتی و یا بیشتر تقسیم شده باشند. و همچنین دیوارهایی که ۵/۱۰ سانتیمتری هستند را دیوارهای جداکننده تقسیم نام گذاری کرده اند. این دیوارها در برابر فشار مقاومتی ندارند. دیوارهایی که ۲۲ سانتی هستند در واقع دیوار نیمه باربر می نامند و به دیوارهای ۳۰ سانتی یا بیشتر، دیوارهای باربر می گویند.


آجرچینی راسته نما

این آجرها به صورت راسته نما روی‌ هم سوار می شوند. قطر این دیوار ۱۱/۵ سانت می باشد و اینگونه بندهای عمودی روی‌ هم قرار نمی گیرند و این دیوار پیوند محکمی دارد.

آجرچینی کله نما

در این مورد تنها قسمتی از سر آجرها بعد از آجرکاری در نمای دیوار نمایان می‌شود و هر کدام از آجرها نصف سر نما با آجرهای زیرین یا فوقانی خود متصل می شود.


آجرچینی به‌صورت یک رج کله یک رج راسته

در این آجر چینی ها به صورت یکی در میان یک رج کله و یک رج راسته قرار داده می شود، به شکلی که ملاط های آن که به صورت بندهای عمودی هستند، روبه روی هم قرار نگیرند.


آجرچینی مشبک جناغی

این آجر چینی ها از یک مدل طرح آجری شکل گرفته اند که همگی زاویه ۹۰ درجه و صفحه‌ی افقی زاویه ۴۵ درجه را تشکیل می دهند، به این ترتیب زمانی که قاب‌ها با شکل جناغی پشت هم متصل شوند باید دقت کرد تا طرح به شکل طبیعی افقی و عمودی باشد.


آجرچینی بلوکی

در این دیوارها از پیوند اتصال بلوکی به ‌صورت ۱۰۰ درصد استفاده می شود . به این ترتیب این نوع دیوارها از آجرهای کامل و سه قد درست می‌شوند.

آجرچینی صلیبی

در این آجرچینی پیوندها به صورت اتصال‌های بلوکی هستند ولی در ردیف چهارم باید پس از آجر سه قد، یک آجر نیمه قرار گیرد؛ به طور کلی آجرچینی صلیبی کاربردهای فراوانی در کشور ما ندارد.

آجر چینی هلندی

در این روش از آجرچینی ترکیبی از اتصال بلوکی و کله راسته وجود دارد.

 

چیدمان آجر

چیدمان آجر

در اینجا سعی شد درباره انواع روش های چیدمان آجر با شما صحبت کنیم و مشخصات آن ها را برایتان به صورت مختصر شرح دهیم. امروزه معماران و ساختمان سازها از آجرها در بناها استفاده می کنند. آن ها برای القا و احیای آجر در ساختمان ها از طرح ها و الگوهای متفاوتی در آچرچینی بهره می برند. این طرح ها و الگوها می توانند به شکل منظم و نامنظم باشند و در دیوارچینی چیده شوند. آجرها در معماری باستانی ایران رواج بسیاری داشته است اما امروزه آجر از قالب مصالح سنتی به یک مصالح جدید و مهم ساختمان ها بدل شده اند. آجر نما می تواند مزیت های بسیاری چه در ظاهر و چه در کارکرد داشته باشد. آجر به طراح و معمار اجازه می دهد می‌دهد تا وزن پوسته‌ ی طرح هزاران هزار ایده‌ ی جدید و منحصر به فرد اجازه می دهد تا طرح ها و ایده های بسیار متنوع ای را در نمای ساختمان چه داخلی و چه خارجی القاء کند. و ساختمان را از لحاظ بصری چشمگیر و منحصر به فرد نماید. به این ترتیب در حال حاضر تقاضا برای استفاده از آجر در آجرنما ها بسیار افزایش یافته است.

شرکت آجر ساحل تولید کننده آجر در اصفهان، می باشد. خدمات شرکت آجر ساحل تولید آجرهای مرغوب می باشد. این آجرها شامل آجر قزاقی، آجر بهمنی ، آجر تونلی و غیره می باشند. اجرهای تولید شده توسط آجر ساحل از خاک رس مرغوب ساخته شده اند. و مقاومت آن هادر برابر فشار و آب و هوا تست شده است.

نظر خود را ثبت کنید

+ 54 = 62