image
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque. Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusa.
جستجو
 

وبلاگ

تفاوت اجر 10 سوراخ و لفتون

تفاوت آجر لفتون و ده سوراخ

آجر لفتون، با تاریخچه‌ی غنی، صفات منحصر به فرد و حضور دوام‌دار در معماری، به‌عنوان شاهکاری از هنر و میراث فرهنگی ایران محسوب می‌شود. این مقاله به بررسی تفاوت ها، ویژگی‌ها و اهمیت آجر های لفتون و ده سوراخ می‌پردازد، و نقش آن در شکل‌دهی به منظره معماری و حفظ میراث ملی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

ویژگی های ظاهری آجر ده سوراخ

خوشبختانه این نوع از آجر، ظاهر بسیار زیبا و مدرنی دارد و برای سبک معماری جدید، یک نوع مصالح منحصربه فرد، بشمار می آید.

آجر ۱۰ سوراخ لفتون در دو قالب کوچک و بزرگ، تولید و به فروش می‌رسد که هر کدام از این ۲ اندازه، در سبک‌های مختلف معماری و ساختمان سازی، استفاده می‌شود.

همچنین، تولید کنندگان این نوع آجر، آن را در رنگ‌های متفاوتی، تولید و در بازار ارائه میدهند ، مهم‌ترین رنگ‌های تولید شده آجر ماشینی یا همان آجر نما لفتون، به شرح زیر است:

  1. قرمز
  2. زرد
  3. گلبهی
  4. قهوه‌ای

آجرده سوراخ یا لفتون ازچه موادی ساخته شده است؟

جنس آجر ماشینی، از بهترین مواد اولیه است و همین نکته باعث شده است که این محصول، درحال حاضر در همه ی دنیا در قسمت بنایی و ساختمان سازی، اولین مورد جهت استفاده در چرخه ساختمان سازی باشد.

ماده اولیه تولید آجر لفتون ده سوراخ، خاک رس یا شیل است که پس از گذراندن مراحل قالب گیری و ایجاد سوراخ‌ها و رسیدن به دمای خوب، آماده استفاده در چرخه ساختمان سازی می‌شود.

چطور اجر سوراخ دار با کیفیت عالی تهیه کنیم؟

خوشبختانه شرکت تولیدی آجر ساحل، با سال‌ها تجربه در زمینه تولید آجر نما و آجر نسوز، بهترین کیفیت آجر سوراخ دار لفتون را تولید می‌کند و شما به آسانی می‌توانید با کمک اجرساحل، محصول مورد نیاز خودتان را با قیمت مناسب، تهیه نمایید.

دلیل سوراخ داشتن آجر لفتون

ساختار و ظاهر آجر ماشینی (لفتون) چگونه است؟ همان‌طور که اطلاع دارید یکی از وجه  متمایز کننده آجر فشاری و لفتون، وجود سوراخ در بافت آجر ماشینی یا همان لفتون است که باعث شده این آجر، درحال حاضر شهرت و کاربرد بیشتری در صنایع مختلف، داشته باشد.

سوراخ‌های ایجاد شده در آجر لفتون باعث شد است که یک فضای خالی در ساختار آجر، ایجاد شود و در نتیجه با عایق بندی و کم کردن وزن آجر، به مقاومت ساختمان و جلوگیری از ایجاد آسیب در ساختار ساختمان، یاری نماید.

کدام نوع آجر ده سوراخ یا لفتون گران تر است؟

در بین رنگ‌های مختلف این آجر، نوع قهوه‌ای و گلبهی، تقریبا قیمت بیشتری دارد اما در کل، آجر لفتون زرد و قرمز نیز کاربرد بیشتری دارند و در تمام صنایع ساختمان سازی، به وجود آن‌ها نیاز است.

چرا آجر ده سوراخ به لفتون نام گرفته است؟

این آجر، اولین بار در لفتون، شهرستانی در مرکز اصفهان تولید و به کار برده شد، به همین علت، آجر ماشینی ده سوراخ یا بهمنی، به نام (لفتون) در جهان ساختمان سازی و معماری، لقب گرفت.

نتیجه‌گیری:
در نتیجه، آجر ایرانی به‌عنوان نمادی از اقتدار معماری و میراث فرهنگی، جلوه‌ای از تاریخ و هویت ایران را نمایان می‌سازد. از قلعه‌های باستانی تا ساختمان‌های مدرن، آجر ایرانی همچنان با زیبایی و هنر خود، مردم را مسحور و الهام می‌دهد. به‌عنوان نگهدارندگان این ارثیه گران‌بها، مسئولیت ماست که به جشن و حفظ و ارتقاء آثار آجر ایرانی پرداخته و به سرپرستی از این میراث ارزشمند برای نسل‌های آینده بپردازیم.

نظر خود را ثبت کنید

53 + = 56