image
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque. Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusa.
جستجو
 

آجر اصفهان

آجر اصفهان-آجر ساحل یک

آجر اصفهان

آجر اصفهان یکی از مصالح ساختمانی مهم به علت مقاومت، ظاهر و خصوصیات دیگر خود، می باشد. آجر اصفهان نه فقط از نظر کاربرد در ساختمان منازل مسکونی و بناهای صنعتی مورد استقبال همه مردم است بلکه از نظر معماری و امکانات زیبایی شناسه ای که فراهم می آورد، قابل اهمیت است. تاریحچه اجر در ایران به ۶۰۰۰ هزار سال قبل می رسد و در شوش و کاشان باقی مانده های کوره های آجر پزی موجود می باشد که مشخص شده عمر این کوره ها به ۴۰۰۰ سال قبل از میلاد میرسد. آجر در زبان بابلی به معنای معرب آگور فارسی است که روی آن دست نوشته ها و قوانین  را ثبت میکردند.در ایران بناهای مختلفی از آجر ساخته شده است برای مثال طاق کسری ،گنبد کاووس ،مسجد جامع اصفهان و سد کبار و پل دختر. آجر ایرانی به مصر وبعد از آن به رم و اروپا و از اروپا به هندوستان و چین در قدیم رفته است. استان اصفهان یکی از استان های بااهمیت در قسمت تولید انواع آجر و آجر نما محسوب میشود. کوره های آجر پزی و کارخانه آجر اصفهان قسمت بزرگی از تولیدات انواع آجر سفال،  آجر نسوز، سنتی، آجر لفتون و… را به خود میدهند.

روس ها در ساخت قزاق خانه ها از آجری با اندازه ۲۰*۱۰*۵ استفاده نمودند و بعد از آن این آجر به آجر قزاقی شناخته شد. در ایران بعد از جنگ جهانی دوم راه های ساخت آجر به حالت صنعتی تبدیل شد و ایرانیان انواع آجرهای توپر و سوراخ دار و سقفی تو خالی و بلوک دیواری را تولید کردند.

ساحل ۱ دارای تجربه چندین ساله در قسمت تولید آجر سفال ارزان قیمت است و به عنوان عالی ترین تولید کننده در اصفهان شناخته می شود. شما در هر شهری که زندگی میکنید حتما درباره این محصول شنیده اید زیرا هم دارای قیمت خوبی است و هم در موارد زیادی استفاده می شود. نحوه خرید به این صورت است که با یک تماس کاتالوگ کامل برای شما می فرستیم و از بین آن ها محصول مورد نظرتان را سفارش دهید.

اگر به دنبال بهترین کارخانه آجر سفال اصفهان هستید حتما همین امروز تماس بگیرید. ما همه ی محصولات مان را گارانتی می کنیم و تا سال ها در صورت کوچکترین تغییری تعویض انجام می دهیم بدون اینکه هزینه ای از شما کم شود.

مراحل ساخت آجر اصفهان

معرفی ویژگی های آجر اصفهان

  • باید در تماس با اجر دیگر صداى زنگ بدهد. صداى زنگ نشان دهنده ی سلامت، توپرى، مقاومت و میزان جذب آب مناسب آن است. اجرى که صداى خفه داشته باشد یا خوب پخته نشده است و یا دارای ترک است.
  •  باید در آتش سوزى مقاوم باشد و حالت خمیرى و ذوب به خود نگیرد.
  •  مواد شیمیایى نباید در آجر اثر نامطلوب به جاى گذارد.
  •  هرچه قدر ضریب انتقال حرارتش کم شود مرغوبیت بیشتر است.
  •  رنگ آجر باید یک دست باشد (این ویژگى به جنس شیمیایى و یک نواختى در پخت ارتباط دارد.)
  •  بافت آن باید همگن باشد.
  • سطح آن نباید حفره داشته باشد.
  •  سختى اجر باید به حدی  باشد که با ناخن خراشیده نشود.
  •  آجر نباید پوک باشد زیرا آب را جذب مى کند و در مواقع سرما یخ زده و خرد مى شود.
  • یکی از مصالح ساختمانی پرمصرف در طراحی نما، آجر نما می باشد. همان طور که از نام این محصول پیداست، از آن در طراحی نمای ساختمان استفاده میکنند.
 • موادی که به این منظور مورد استفاده قرار می گیرد، باید از مقاومت کافی در برابر گرما، رطوبت و نفوذ آب داشته باشد. آجرهای نما، اغلب دارای تنوع رنگی هستند و از این رو دست افراد برای انتخاب نمونه مناسب باسلیقه و سایر المان ها را باز می گذارد.
 • از آن جایی که این موادمصرفی در مقابل تابش نور خورشید قرار دارد، رنگ آن باید از دوام بالایی بهرمند باشد. در ساخت بعضی از مدل های این نوع آجر از فناوری نانو استفاده می شود و همین امر باعث اضافه شدن استحکام و مقاومت آن ها در برابر شرایط محیطی مختلف می شود.
 • آجرهای نما قالبآ دارای مقاومت فشاری بالایی هستند. این نوع آجر نسبت به مورد های معمولی سبک تر است و نصب آن راحت تر می باشد. از دیگر ویژگی های این متریال می توان به طول عمر زیاد و عدم ایجاد هرگونه خوردگی در آن ها اشاره کرد.
 • این محصول در صورت نصب درست، هیچ گاه دچار لق شدگی نمی شود و احتیاج به استفاده از نگهدارنده نیز ندارد. یکی از ویژگی های مهم این محصول، خاصیت عایق دما بودن آن می باشد که می تواند از اتلاف انرژی جلوگیری کرد.
چیدمان آجر اصفهان
آجر لفتون

آجر لفتون

آجر سوراخ دار لفتون، به دلیل داشتن نوع ساخت ویژه و خاص خود و وجود سوراخ‌های تبادل هوا در بافت این آجر، مناسب ترین نوع مصالح ساختمانی، برای ایجاد دیوار و کشیدن تیغه‌های محکم و استوار در روند ساختمان سازی است.

این آجر، به دلیل داشتن سوراخ و سبک بودن ساختار خود، آب کمی جذب می‌کند و باعث عدم سنگین شدن بی‌دلیل بنا می‌شود، به همین دلیل در سال‌های اخیر، آجرلفتون، جای آجر‌های فشاری را گرفته به مناسب ترین نوع آجر برای ساختمان سازی تبدیل شده است.

آجر بهمنی

آجر بهمنی یکی از انواع آجری که در ایران استفاده می‌شود، که با نام‌های آجر زبره و سوراخ‌دار نیز نامگذاری می‌شود. آجر بهمنی از خاک رس زیر گرما ساخته می‌شود و اصولآ در رنگ‌های قرمز، گلبهی و زرد تولید می‌شود. یکی از ویژگی‌های خاص این آجر، ظاهر زیبای آن است که شامل سوراخ‌ها، شکل کاملاً مکعبی و مستقیم با گوشه‌های تیز می‌شود.

اجر بهمنی
آجر تونلی

آجر تونلی

آجرها قبل از اینکه وارد کوره تونلی شوند، روی واگن های مخصوصی قرار می گیرند. اولین قسمت در تونل که با مشعل هایی هوای کوره را گرم می کنند منطقه پخت می باشد. این هوای گرم در کوره به ارامثی به سوی منطقه پیش گرمایش حرکت می‌کند و گرمای خودش را به واگن ها می دهد.

از قسمت دیگر از سوی خروجی هوای تازه ای وارد کوره تونلی آجر شده و آجرهایی که پخته شده اند را سرد می کند. دمای این هوا به آرامی زیاد شده تا در قسمت پخت، اکسیژن لازم برای آتش مشعل ها به وجود بیاید .قسمتی از هوای گرم شده هم به خارج از کوره میرود تا در قسمت خشک کن، دمای هوای سالن را تنظیم کند.

آجر قزاقی در اصفهان

آجر قزاقی نوعی آجر قدیمی است که خاک موردنیاز برای تولید آن، خاک رس سرند شده است. آجر قزاقی با نام آجر سنتی نیز نام گذاری شده است. این نوع آجر به دو مدل سنتی و دستی تولید می‌شود. روش تولید این آجر سنتی به این نظم است که خاک رس سرند شده را گل می‌کنند و داخل قالب‌های چوبی قرار می‌دهند. بعد از خشک شدن، خشت‌های آجر را در کوره می‌گذارند تا پخته شود. جالب است بدانید که زمان پخت آجر، رنگ آجر را مشخص می‌کند.

آجر قزاقی اصفهان
آجر بهمنی

آجرسفالی در اصفهان

برای ساخت آجر سفال از خاک رسی و خاک سفال با نام مواد اولیه استفاده می‌شود، به همین دلیل هم به این آجر، آجر سفال می‌گویند. آجر‌های سفال از دیرباز تا کنون در دیوارچینی ساختمان‌ها استفاده می‌شوند. آجر‌ها به صورت کلی در دو روش سنتی و (دست ساز و قالبی) و مدرن (صنعتی) تولید می‌شوند و در آخر محصولی که تولید می‌شود، بلوکی مکعبی شکل با حفره‌های افقی منظم است.

آجر ۵٫۵ ممتاز

آجر لفتون یا آجر ده سوراخ از جمله مصالح بنایی پراستفاده در ساختمان است.که در انداره های متفاوتی تولید میشود. یکی از حیاتی ترین و پر استقبال ترین ، آجر ممتاز که به وفور از آن استفاده میشود آجر سایز بزرگ در ابعاد ۲۱٫۵×۱۰×۵٫۵ میباشد این محصول که به آجر لفتون نما هم شهرت دارد و در ساخت دیوار های حیاط مخصوصآ سوله سازی ساخت مکانهای دولتی وغیر است.

این محصول در سه نوع ممتاز و درجه یک و درجه دو تولید میشود ، آجر در درجه دو که به آجر پشت کاری معروف است برای تیغه های داخلی و خارجی ساختمان استفاده میشود.این آجر از طریق فله ای عرضه و در صورت لزوم بخواست و هزینه خریدار بسته بندی با شرینگ و پالت میگردد.

آجر 5.5 ممتاز

آجرنسوز

آجر نسوز به طور زیاد در کوره های صنعتی با درجه حرارت بالا مورد استفاده قرار می گیرد. نسوزها بصورت جامد هستند که در هر شرایطی حتی در تماس با مایعات خورنده یا گازها قادرند در برابر درجه حرارت بالا ایستادگی کرده و عملکرد فیزیکی خود را حفظ کنند. آجر نسوز برای همه ی فرآیندهای درجه حرارت بالا، مثل تولید فلزات، سیمان، شیشه و سرامیک ها حیاتی است.

امروزه انواع مختلفی از مواد نسوز وجود دارد که برای تامین نیاز قسمت های صنعتی متعدد طراحی و تولید شده اند. نسوزها را می توان به راه های متعددی طبقه بندی کرد، که رایج ترین آنها بر پایه روش نصب، نوع اتصال (معتدل، پخته شده) و ترکیب شیمیایی (اسیدی، اساسی یا خنثی) است.

نسوزها یا آجر نسوز در یک هندسه از قبل تعریف شده فشرده می شوند و به همین ترتیب نصب می شوند، بااین وجود که مواد نسوز، که اصولآ، به صورت پودر تهیه می شوند و در هنگام نصب با ریختن، ماله کردن، گلوله زدن، لرزش و تزریق به صورت پودر در می آیند.

در گروه مواد نسوز شکل می توان بین آجرهای سرامیکی و پیوند کربن اختلاف بیشتری را شاهد باشید. آجرهای پیوند خورده یا آتش زده در دمای بالا (۱۵۰۰ درجه سانتی گراد) با کمک از چسب های موقتی و فرآیند پخت تشکیل می شوند، باوجودی که که آجرهای پیوند خورده یا خوی در دماهای پایین‌تر (۳۰۰ درجه سانتی گراد) با استفاده از چسب های هیدروکربن (رزین، روغن و … ) و مقاومت نهایی در زمان شلیک درجا ایجاد می شود.

نحوه خریدو مشاوره آجر اصفهان

برای خرید بهترین آجر اصفهان قیمت درب کارخانه همه روزه به غیراز روزهای جمعه با کارشناسان فروش ما از ساعت ۸ الی ۱۹ تماس بگیرید.

نحوه ارسال بار آجر از اصفهان

ارسال بار آجر از درب کارخانه انجام میشود که در صورت درخواست مشتری هماهنگی های باربری و پیگیری های آن از طریق مجموعه آجر سلاحل یک قابل پیاده سازی می باشد. قابل ذکر است که هزینه ارسال بار بر عهده مشتریان گرامی می باشد.